Strona głowna  /  Aktualności  /  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
data dodania: 2019-12-01 21:17:50

W tym dniu w szczególności poświęcamy uwagę prawom dzieci. W naszym przedszkolu przypomnieliśmy najważniejsze z praw dzieci a także porozmawialiśmy z samymi zainteresowanymi o tym co jest dla nich ważne w życiu rodzinnym, przedszkolnym i rówieśniczym. Wszyscy dołaczylimsy się do obchodów tego jakże ważnego dnia zakładając niebieskie opaski- niebieski kolorem przypominającym o respektowaniu praw dziecka. Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał Nie ma dzieci – są ludzie oraz Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]. Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź.

W zwiazku z obchodami tego ważnego dnia ogłosiliśmy konkurs plastyczny "Bo wszystkie dzieci nasze są"- zbieramy prace w formacie A4 do 29 listopada.