To takie proste!
Gminne Przedszkole im. Leśnych Skrzatów w Rokicinach
Strona głowna  /  ŁAZNÓW
ŁAZNÓW

ZAKOŃCZENIE ROKU (24.06.2020)

 

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć w tym momencie. Nie tak dawno witaliśmy się - był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A teraz nadszedł czas pożegnania. 

 

Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się dla dzieci drugim domem. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

 

Zrobiłyśmy wszystko co w naszej mocy, aby jak najlepiej przygotować dzieci do przekroczenia progu szkoły - mamy nadzieję, że nam się to udało. Wierzymy również, że praca zdalna była przyjemna i przyniosła owocne efekty. Część dzieci z nami zostaje i cieszymy się, że będziemy się jeszcze spotykać. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji, a dzieci, które idą do pierwszej klasy prosimy o odwiedzanie przedszkola - my zawsze czekamy na Was z otwartymi ramionami.

 

Na koniec kilka słów podziękowań:

Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wspaniałą owocną współpracę, za angażowanie się w życie przedszkola i swojej grupy.

 

Dziękujemy Pani Dyrektor za dobre słowo i wszelkie wsparcie.

 

Dziękujemy naszej pomocy nauczyciela za bycie u naszego boku codziennie, za wszelką pomoc.

 

Ale przede wszystkim dziękujemy Wam drogie Dzieci - za codzienny uśmiech i radość jaką nas obdarowywałyście, za entuzjazm i spontaniczność, za to, że mogłyśmy się tyle od Was nauczyć przez cały ten rok.

 

Drodzy rodzice, gratulujemy Wam tak wspaniałych dzieci. Życzymy Wam pociechy i zadowolenia z Waszych dzieci w przyszłości, a Wam drogie dzieci życzymy wielu sukcesów w szkole.

 

Dziękujemy!

 

 

NAUCZANIE ZDALNE

 

Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. W tym celu wychowawczynie grup będą prowadziły pracę zdalną wysyłając na e-mail propozycje zajęć, zabaw ruchowych, prac plastycznych i grafomotorycznych dla dzieci. Prosimy pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Pozdrawiamy nasze przedszkolaki i ich rodziców! Życzymy dużo zdrówka! Do zobaczenia wkrótce!

 

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

 

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa:

12 i 13 marca 2020r. to dni, w których w przedszkolu będą prowadzone jedynie zajęcia opiekuńcze. Od 16 marca br. dzieci nie przychodzą do przedszkola. Dalsze ważne informacje będą znajdowały się na głównej stronie przedszkola w zakładce z aktualnościami.

 

WYSŁANNICY INKÓW (04.03.2020)

4 marca w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna    pt.: Wysłannicy Inków. Nasi goście  zaprezentowali nam  muzykę, historię i obyczaje kultury ludów Ameryki Łacińskiej (Brazylia, Boliwia Wenezuela, Peru). Muzycy grali na instrumentach latynoskich takich jak: siku (instrument z trzciny bambusowej), bongo, quena  (kena), charango – (niewielki andyjski instrument strunowy, podobny do mandoliny),  a dodatkową atrakcją były oryginalne stroje ludowe. W trakcie audycji przedszkolaki mogły spróbować gry na instrumentach latynoamerykańskich. Skoczne rytmy przebojów muzyki Latino oraz oryginalne brzmienie egzotycznych instrumentów sprawiły, że program wzbudził w dzieciach wiele emocji i był źródłem dobrej zabawy.

Zdjęcia pod linkiem:

 

KARNAWAŁ Z BABCIĄ I DZIADKIEM (18.02.2020)

Dzień Babci i Dziadka to jedno z tych wydarzeń rodzinnych organizowanych w przedszkolu, które wzrusza najbardziej. Jest to piękna uroczystość, mocno przeżywana przez dzieci, rodziców, a najbardziej samych dziadków. Celebrując to święto, pokazujemy dzieciom, jak ważni są dziadkowie w naszym życiu, że doceniamy ich miłość, codzienną życzliwość, czas, spokój i cierpliwość.

Mali i duzi przedstawili swój program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności muzyczne, teatralne oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu, a poźniej wręczono prezenty. Przedszkolaki doskonale wiedziały, jak należy przyjąć gości. Przełamywały lęk przed występami publicznymi podczas prezentowania przedstawienia dla dziadków i bawiły się razem z dziadkami w przygotowanych przez rodziców strojach karnawałowych. Bal oraz zabawy taneczne prowadził pan Maciej Goździela. Spotkanie to miało również na celu nauczenie dzieci okazywania szacunku wobec osób starszych.

W przerwie i na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami i słodyczami przygotowanymi przez rodziców. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

Zdjęcia pod linkiem:

 

WYCIECZKA DO TEATRU (13.02.2020)

Spektakl Cudowna Lampa Aladyna przedstawił dzieciom niezwykły świat. Przybliżył kulturę Dalekiego Wschodu, panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy. Oparta na elementach orientalnych, przyciągająca uwagę scenografia przeniosła nas w niezwykłą baśniową opowieść. Niezapomniany nastrój widowiska wzbogaciła muzyka oraz oryginalne, kolorowe kostiumy i rekwizyty. Pokazane rodzajowo, niepozbawione humoru, pełne uroku, iluzji, czarów i magii bajkowe sceny na długo zapiszą się w dziecięcej pamięci. Morały, które wynikają z poszczególnych sekwencji pokazały, iż w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE Z RODZICAMI (19.12.2019)

Tydzień przed świętami, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzicami. Na tę uroczystość, przedszkolaki przygotowały jasełka. Wierszem i kolędą umiliły czas rodzicom, by później połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Dzieci nie zapomniały oczywiście o kartkach świątecznych dla swoich rodziców. Podczas spotkania można było również skosztować pysznych wypieków, które przygotowały mamy naszych podopiecznych. Tak wspólnie spędzone chwile, w świątecznej atmosferze, na pewno umiliły czas oczekiwania na święta. Dodatkową atrakcją dnia była obecność św. Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dziękujemy Rodzicom za liczną obecność na spotkaniu opłatkowym.

Zdjęcia pod linkiem:

 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK (18.12.2019)

18 grudnia odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek  w Piotrkowie Tryb. Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie  z etapem srebrzenia, gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – dekoratorni. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombki własnoręcznie ozdobione podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami.  To była naprawdę udana wycieczka!

Zdjęcia pod linkiem:

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM (06.12.2019)

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, pojawił się 6 grudnia w naszym przedszkolu  długo oczekiwany przez dzieci gość - Mikołaj. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki  zaśpiewały mu piosenki. Na twarzach dzieci widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po wysłuchaniu piosenek Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/WfHXbvtsLEEvA7Mg6

 

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W TEATRZE (05.12.2019)

Dnia 5 grudnia przedszkolaki wybrały  się na wycieczkę do  łódzkiego Teatru Dom na spektakl pt. Piękna i Bestia. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

 

PORANEK MUZYCZNY (04.12.2019)

4 grudnia pan Maciej z panem Michałem wprowadzili nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Okazało się, że znamy i lubimy śpiewać kolędy. Audycja muzyczna pod hasłem nawiązującym do zbliżających się świąt Pokój ludziom dobrej woli. Prowadzący przypomniał wszystkim przedszkolakom, co jest najważniejsze podczas tych świąt i życzył, aby świąteczna magia zjednała wszystkich.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/DnbUpA4D97oaBSaC6

 

9 URODZINY PLUSZOWEGO MISIA (27.11.2019)

W listopadzie swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

Tradycją w Przedszkolu w Łaznowie stało się świętowanie Dnia Pluszowego Misia. Z tej oto okazji przedszkolaki prezentowały swoje przytulanki i rozmawiały, o tym, jak należy o nie dbać.

Przy wesołej muzyce Jadą, jadą misie, Pluszowy miś, Niedźwiadek dzieci doskonaliły swoje umiejętności wokalno – taneczne, natomiast podczas konkurencji sportowych – zwinność ruchową. Upamiętniając tak ważną postać w naszym dziecięcym życiu nie sposób pominąć misiowych zagadek, czy też misiowych masażyków. Pani Marta Feja zadbała o to, by świętowanie odbyło się także w języku angielskim. Po złożeniu życzeń urodzinowych  i zdmuchnięciu świeczek przez Misia wszystkie dzieci zjadły tort.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/eMofHWZiDGVKNSyK6

 

SPOTKANIE Z PIESKIEM ZE SCHRONISKA (19.11.2019)

Na terenie naszego przedszkola była prowadzona zbiórka karmy i innych potrzebnych darów dla bezdomnych zwierząt na rzecz Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. We wtorek 19 listopada gościliśmy jedną z wolontariuszek schronika, która przyprowadziła ze sobą pieska. Łatek, bo tak wabił się nasz gość, okazał się być bardzo przyjaznym psem, który uwielbia towarzystwo innych, głaskanie, wspólne zabawy. Pani wolontariuszka opowiedziała nam o codzienności z psami, co potrzebuje każdy właściciel, jakie zabawy najbardziej lubią psy. Odpowiedziała również na nasze wszystkie pytania. Mieliśmy wyjątkową okazję pogłaskać pieska, a niektórym udało się nawet przełamać swój lęk - jesteśmy z was dumni! W imieniu przedszkola i schroniska bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie zebrane dary i okazane serce!

Zdjęcia pod linkiem:

 

WYCIECZKA DO FUN CITY W PIOTRKOWIE TRYB. (15.11.2019)

15 listopada dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Fun City w Piotrkowie Tryb. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup rówieśniczych, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/Ztudrj9HqQ99RH8Z8

 

PRZEDSZKOLNY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI (08.11.2019)

W piątek 8 listopada dzieci uczestniczyły w Przedszkolnym Marszu Niepodległości. Jego trasa prowadziła do  POMNIKA KU CCZI POLEGŁYCH W OBOZACH KONCENTRACYJNYCH, znajdującym się na miejscowym cmentarzu w Łaznowie. Przedszkolaki uczciły pamięć poległych odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz zapaleniem zniczy. Następnie Marsz Przedszkolaków powrócił do przedszkola.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/DCNSTSvMuTveJwaz6

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I BAL JESIENI (29.10.2019)

Dzień 29 października pozostanie na długo w pamięci nowoprzybyłych dzieci  Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i zabawy ruchowe. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Marta Włodarczyk dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Kolejnym punktem dnia był Bal Jesieni. W tym dniu dzieci po uroczystości pasowania przebrały się w ubrania w kolorach jesiennych, a nawet pojawił się strój dyni i liska. :) Pani Jesień przywitała wszystkie dzieci rozsypując kolorowe listki. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom i dzieciom zintegrować się. Wspólnie bawiły się Sowy i Kreciki... śpiewając piosenki i tańcząc przy muzyce o tematyce jesiennej. Nie zabrakło też zabaw i konkursów dla przedszkolaków, a mama Filipa Pałki bardzo chętnie i pięknie przeczytała wszystkim dzieciom jesienną bajkę.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/1PWCgnFZbTbLHyzJ8

 

PORANEK MUZYCZNY JESIENNYM SMYKIEM (28.10.2019)

W poniedziałek 28 października odbył się w naszym przedszkolu kolejny poranek muzyczny pt. Jesiennym smykiem. Był to  koncert wspaniałych muzyków Filharmonii Łódzkiej  p. Macieja Goździeli, p. Michała Mrozińskiego i skrzypaczki Miriam, który przeniósł nas w wyjątkowy muzyczny klimat. Mieliśmy okazję wysłuchać m.in. fragmentu Skrzypka na dachu, utworu Mozarta Mała nocna muzyka, fragmentu koncertu A. Vivaldiego Jesień czy węgierskiego Czardasza. Muzycy zapoznali nas także z budową skrzypiec, na których pięknie grała skrzypaczka Miriam.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/RmfxTLDW9E54X84g6

 

TEATRZYK (03.10.2019)

W dniu 3-ego października, do naszego przedszkola zawitał Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja Magik z przedstawieniem Rodzinka jak malinka, które poruszało temat zdrowego odżywiania oraz aktywności ruchowej.

Aktorzy w humorystyczny sposób zachęcali do prozdrowotnych zachowań a także angażowali dzieci do czynnego udziału w przedstawieniu. Bajka uczyła dzieci w jaki sposób dbać o zdrowie, co jeść, aby prawidłowo się odżywiać, a także jak łatwo i przyjemnie wykonywać ćwiczenia gimnastyczne.
Było to pierwsze w tym roku przedszkolnym przedstawienie teatralne, opłacone ze składek Rady Rodziców.

Zdjęcia pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/SPgXTfM62iWTZyB49

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA (27.09.2019)

W pierwszych dniach jesieni zw naszym przedszkolu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków,
a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest...  ziemniak.
Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od lekcji ciszy oraz wysłuchania krótkiej bajki o ziemniaku, następnie były zagadki oraz zabawy muzyczne.  W dalszej części dnia przedszkolaki były na spacerze w poszukiwaniu ziemniaków. Po powrocie dzieci mogły wykazać się doskonałą wiedzą na temat  potraw wykonywanych z  ziemniaków  ochoczo je wymieniając. Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe min. rzucanie do celu  ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na łyżce. W tym dniu nie zabrakło też pieczonych ziemniaczków, które przygotowały dla nas pani Gabrysia i Marta, by dzieci mogły je z radością degustować.

Zdjęcia pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/6evdvR4ZjbdtriFZ6

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA Z MACIEJEM GOŹDZIELĄ (20.09.2019)

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Przedszkolaki były również na spacerze i wspólnie uczestniczyły w  kasztanobraniu.

Gościem specjalnym z okazji Dnia Przedszkolaka był Maciej Goździela, który prowadzi poranki muzyczne. Jest to cykl specjalnie opracowywanych audycji muzycznych i koncertów dla dzieci w wieku przedszkolnym. Założeniem poranków jest kształcenie, umuzykalnianie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci, a poprzez nie także wychowywanie najmłodszych słuchaczy do odbioru kultury muzycznej. Cele realizowane będą poprzez śpiew, grę na instrumentach, ruch, elementy tworzenia, ale głównie – poprzez słuchanie muzyki. Pierwsze spotkanie było na temat Czym jest muzyka? Uczestniczące w poranku dzieci miały możliwość zapoznania się z dźwiękiem, powtarzania i utrwalania zdobytych umiejętności muzycznych oraz czynnego uczestnictwa w muzycznej edukacji.

Zdjęcia pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/SPgXTfM62iWTZyB49

 

ROK PRZEDSZKOLNY 2019/2020

 

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZDSZKOLNEGO

19 czerwca odbyła się akademia z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019 oraz pożegnania 6- latków, które po wakacjach przekroczą już progi szkolne. Uroczystość rozpoczął Polonez w wykonaniu najstarszej grupy. Następnie grupa SOWY zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, a grupa dzieci młodszych pożegnała starszych kolegów. Niejednej mamie i niejednemu tacie łezka zakręciła się w oku, gdy najstarsze dzieci żegnały przedszkole. Wzruszająca piosenka i wiersze uświadomiły wszystkim, że coś się kończy... Po części artystycznej nastąpił moment wręczenia dyplomów ukończenia przedszkola oraz drobnych upominków. Pani Dyrektor wręczyła również Rodzicom podziękowania za trud, nieocenioną pomoc i zaangażowanie w życie przedszkolne.

Mamy nadzieję, że życie w szkole będzie dla naszych absolwentów pełne sukcesów i nowych wyzwań. Życzymy Wam, abyście nigdy nie traciły pogody ducha, dziecięcej radości i wytrwale dążyły do realizacji swoich marzeń.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/PFckFrrY7ahJ1v1r9

 

ZUS DLA NAJMŁODSZYCH

11 czerwca przedszkole odwiedził gość z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Mazowieckim. Warsztaty zostałe przeprowadzone w grupie dzieci starszych (SOWY) i miały na celu upowszechnienie wiedzy na temat Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością. Prowadząca uzmysłowiła dzieciom, że świat ludzi sprawnych często nie rozumie, ale też nie wie, na jakie pułapki może trafić w świecie ludzi niepełnosprawnych. Podpowiedziała też, jak można prosto i łatwo nawiązać aktywny kontakt, a nawet zrobić więcej. Współistnieć lub współdziałać w różnego rodzaju życiowych sytuacjach. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę oraz kolorowankę.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/wbryHeHeXfi61Z618

 

PIKNIK RODZINNY

Piknik rodzinny pod hasłem: Mama, Tata najpiękniejsze słowa świata obchodziliśmy 1 czerwca.  Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Tegoroczną imprezę rozpoczęliśmy od występów artystycznych naszych przedszkolaków. Następnie, jak co roku mogliśmy obejrzeć bajkę w wykonaniu zaangażowanych rodziców. Tym razem na deskach przedszkolnego teatru zagościła Królewna Śnieżka. Za poświęcenie rodziców (aktorów) i ich czynny udział w życiu przedszkola pragniemy podziękować i wyszczególnić. Gratulacje za grę aktorską  i odwagę otrzymują: Mateusz Rusiecki, Aneta Jachymczak, Marlena Florczyk, Sylwia Kwiatkowska, Emilia Jachowicz, Monika Stoszek, Gabriela Felczak, Milena Pluta, Ewelina Olejnik, Dorota Karp, Karolina Wyka, Aleksandra Krala, Joanna Staciwa, Agnieszka Mader, Monika Leśniewska.

W czasie pikniku wszyscy mogli zasmakować pysznych domowych ciast, kiełbasek z ogniska i sałatki przygotowanej wspólnie przez mamy. Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za cudowną zabawę!

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/ywXxg3hVxMUcWyDi7

 

FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK

Dnia 28 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pszczelarza. W naszym przedszkolu gościł już po raz drugi. Tym razem przygotował temat: Fascynujący świat mrówek. Podczas spotkania pomógł dzieciom w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową mrówek, a także oglądały świat mrówczymi oczami. Na koniec każde dziecko dostało na pamiątkę drobny upominek.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/VAEZU12QPiQ55CaJ6

 

BAŚNIOWE SADY KLEMENSA

24 maja przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Podskarbic Szlacheckich, gdzie znajdują się Baśniowe Sady Klemensa. Na miejscu zostały przeprowadzone warsztaty poprzez zabawy ruchowe i zajęcia manualne na temat: "Bezcenny skarb naszych sadów… Jabłuszko" , które zachęcały dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Głównym celem wycieczki było wyrobienie nawyku zdrowego odżywiania się, utrwalenie wiadomości na temat jabłek oraz dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy. Po części edukacyjnej zwidziliśmy park rozrywki bawiąc się na łonie natury, korzystając z przygotowanych atrakcji.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/5kGqSHgBbEoTjb7E8

 

TEATRZYK IGRASZKI CZARODZIEJKI HONORATKI

21 maja Teatr Profilaktyczny z Białego Stoku przedstawił dzieciom program pt. „Igraszki czarodziejki Honoratki”.Przez chwile nasze przedszkole zamieniło się we wspaniały teatr. Dzięki znakomitej grze aktorskiej dzieci dały się porwać magii sceny i wraz z czarodziejką Honoratką uczyły się właściwych zachowań w lesie, na spektaklu oraz u lekarza. Z doktorem Czyści – Ząbkiem powtarzały numery alarmowe, a także stosowne odpowiedzi wobec zaczepiających. Widowisko w bardzo ciekawy sposób, poprzez zabawę i dobry humor pokazało dzieciom w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo, zarówno w sytuacjach zagrożenia jak i na codzień.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/59xQVBKRpSDfSjGR9

 

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Dzień Niezapominajki jak co roku obchodziliśmy 15 maja. Z tej okazji przedszkolaki przybyły do przedszkola w kolorach niebieskich. Jest to dzień, w którym promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Dzieci wysłuchały bajki o Niezapominajce, dowiedziały skąd pojawił się pomysł ustanowienia Dnia Polskiej Niezapominajki, ale również wspaniale się bawiły i miały możliwość rozwijania swojej wrażliwości estetycznej, muzycznej i plastycznej, a przede wszystkim kształtowały w sobie postawy proekologiczne. Na zakończenie uroczystości po złożeniu przyrzeczenia każdy otrzymał dyplom STRAŻNIKA PRZYRODY.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/CoDMY1EP9WmM5sxy9

 

BAL WIOSNY oraz DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH

Obecna pora roku zachęca wszystkich do świętowania i radości z budzącej się do życia przyrody. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się bal na cześć pięknej, zielonej wiosny. W tym dniu przedszkolaki ubrane w barwy wiosenne miały okaję uczestniczyć w zabawach tanecznych prowadzonych przez firmę PIANO, która również wykonała pamiątkowe zdjęcia. Cała uroczystość była tymbardziej wyjątkowa z powodu pojawienia się gości, a mianowice rodziców wraz z dziećmi, które już od września będą mogły dołączyć do grona przedszkolaków. W ten sposób przyszli podopieczni mogli się zapoznać z naszą placówką, a także wspólnie i miło spędzić czas w grupie przedszkolnej.

Zdjęcia pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/PqnT5FLnFs7JCtZq9

 

WYCIECZKA DO MPO W ŁODZI

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi w celu uzupełnienia wiedzy w dziedzinie ochrony środowiska grupa SOWY uczestniczyła w wycieczce do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Łodzi. Celem zajeć było promowanie prawidłowych zachowań proekologicznych, zachęcających przede wszystkim do sgregacji odpadów. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych w formie gier i zabaw z wykorzystaniem surowców wtórnych. W dalszej części odbył się spacer edukacyjny z przewodnkiem po obiekcie srtowni. Za miłą i aktywną wspołpracę dzieci otrzymały w prezencie kredki.

Zdjęcia pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/gRzgXQUXBB7mh4Sy7

 

ZBIÓRKA DARÓW DLA ZWIERZĄT

Marzec był miesiącem, w którym przedszkolaki wraz z rodzicami mogli pomóc zwierzętom. W naszym przedszkolu była prowadzona zbiórka darów dla zwierząt na rzecz Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Dzieci przynosiły obroże przeciw pchłom i kleszczom, karmy i puszki z żywnością.

W ramach podziękowań dzieci mogły posłuchać od przybyłych gości ważnych porad dotyczących kształtwania właściwego stosunku do świata zwierząt jako dobra narodowego. Dowiedziały się równiej jak należy się obchodzić ze zwierzętami oraz o konieczności zapewnieniu im niezbędnych warunków do bytowania.

Zdjęcia pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/WoCSjbEY1yYDavhP7

 

POWITANIE WIOSNY

Przyjście nowej pory roku - wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

Witając wiosnę 21 marca wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w swoich salach, żeby wspólnie przygotować Marzannę i następnie spalić ją na placu przedszkolnym. Podczas uroczystości dzieci miały okazję Przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami oraz głośnymi okrzykami. Wszystkie przedszkolaki przemaszerowały barwnym pochodem ulicami Łaznowa, trzymając w rękach wiosenne symbole. W ten sposóbdzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku.

 

Zdjęcia pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/hi8Qy1m3jNSfWHJR9

 

 

SALA ZABAW Fun City

Dnia 1 marca 2019r. przedszkolaki z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Centrum Edukacyjno- Rozrywkowego,,Fun City” w Piotrkowie Tryb. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Sam przejazd autokarem był dla dzieci okazją do wyrobienia nawyku bezpiecznego zachowania się w środkach lokomocji.. Na miejscu przedszkolaki miały zapewnioną masę frajdy w postaci: basenu z piłeczkami, zjeżdżalni, tuneli, ścian wspinaczkowych, torów przeszkód z samochodami i wiele innych atrakcji . Dzieci bawiły się znakomicie i mogły wyszaleć się do woli. Dbały o bezpieczeństwo swoje oraz swoich kolegów i koleżanek. W radosnych nastrojach, uśmiechnięte i pełne miłych wrażeń wróciły do przedszkola.

Zdjecia pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/yUezsxUyeWb4YDZaA

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy,  pojawiły się postaci z ulubionych bajek Psi patrol, Spiderman czy Kraina lodu. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. 

 

Zdjecia pod linkiem :https://photos.app.goo.gl/RC7uL86RYHnzo9XSA

 

 

HISZPAŃSKIE RYTMY

28 stycznia w szkole odbył się kolejny poranek muzyczny. Tradycyjnie przedszkolaki zagościły w szkolnej sali gimnastycznej. Pan Maciej Goździela zaprosił słuchaczy na karnawał . Wszyscy bawili się świetnie przy hiszpańskich utworach muzycznych.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Od samego rana zawitali do nas niecodzienni goście.  Z okazji swego święta przybyli do nas babcie i dziadkowie, oczywiście wcześniej uroczyście zaproszeni. Sala „Krecików” wypełniła się po brzegi. Dostojni uczestnicy obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu wnucząt    z grupy „Sów”. Po złożeniu życzeń i wręczeniu upominków babcie i dziadkowie mogli poczęstować się ciastem i herbatą. Mogli też przejść z wnukami do kącików zainteresowań     i zrobić bransoletkę, ozdobić okulary, zbudować wieżę z „kolorowych chrupek” czy wymalować twarz. Do końca uroczystości dobry humor nie opuszczał nikogo.

 

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/mA4oAJNVMGF9sDEVA

 

 

PRZEDSZKOLNE JASEŁKA

Na spotkanie opłatkowe w przedszkolu zaprosiliśmy rodziców. W tym tak ważnym i uroczystym dla nas wszystkich dniu wprowadziliśmy gości w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grypy Sów zaprezentowały jasełka przygotowane wspólnie z panią Moniką Stepień. Wyśpiewane kolędy  i pastorałki bardzo podobały się rodzicom. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń zawitał do nas długo oczekiwany gość z długą , białą brodą i przyniósł dzieciom wspaniałe prezenty. W podziękowaniu za podarki przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę.

Zdjęcia pod linkiem:

 

 

MIKOŁAJKI

W Mikołajki odwiedził nas Mikołaj, z którym świętowaliśmy imieniny. Dzieci zostały obdarowane słodkościami i zaśpiewały piosenkę Kochany Panie Mikołaju.

Zdjęcia pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/xHhohXdp6MVApFG79

 

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 

100 rocznica odzyskania niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla naszego kraju. Dlatego i nasze przedszkole nie zapomniało o tej dacie. 9 listopada Sowy i Kraciki wraz z paniami zaśpiewały hymn narodowy. Następnie udały się pod pomnik ku czci poległym mieszkańcom Łaznowa i zapaliły znicz, poczym przemaszerowały ulicami wsi wymachując biało czerwonymi wstążkami.

 

Zdjęcia pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/jY8zmSqkSEBALgiWA

 

BAL MISIA

W listopadzie  odwiedził nas pluszowy przyjaciel wszystkich dzieci. Było to 7 listopada.  Po usadzeniu go na wspaniałym tronie zaczęliśmy obchodzić jego 8 urodziny w naszym przedszkolu. W tym dniu odwiedził nas pszczelarz. Na spotkaniu dzieci zapoznały się z wyglądem oraz życiem pszczół. Na zakończenie pokazu każde dziecko otrzymało świeczkę, drewniany nożyk oraz książeczkę Fascynujący Świat Pszczół. Następnie odbyły się zabawy taneczne oraz konkursy z udziałem przyniesionych przez dzieci swoich ulubionych pluszaków. Po złożeniu życzeń urodzinowych i zdmuchnięciu świeczek dzieci zjadły tort i malowały w parach kolorowanki z pluszowymi misiami.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/4RhRuoGz4vtZ84MZ7

 

 

TEATR PSIKUS

31 października gościliśmy TEATR PSIKUS, który zaprezentował Bajkową karuzelę z lalkami. Przedszkolaki mogły zobaczyć przygody Brzydkiego kaczątka, Czerwonego Kapturka oraz Calineczki.

 

PASOWNIE NA PRZEDSZKOLAKA 

Dzień  29 październik był szczególnym dniem dla nowoprzybyłych dzieci. W naszym przedszkolu obchodziliśmy PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Po uroczystych występach przedszkolaków nasz gość - wójt gminy Rokiciny Jerzy Rebzda przeczytał dzieciom bajkę Kredki, która opowiadała o potrzebach współdziałania w grupie przedszkolnej. W dalszej części dzieci miały okazje wykazać się kreatywnie przy różnych pracach plastycznych związanych z tematyką jesienną.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/5mDDcQpPX8uDodVS9

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

17 wrzesnia był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Tuż po śniadaniu rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Przedszkolaka. Rozpoczęliśmy nauką piosenki "Hymn Przedszkolaka", następnie każde dziecko otrzymało duży balon z wypisanym hasłem propagującym godne i bezpieczne życie wszystkich dzieci. Z tymi balonami, barwnym korowodem przeszliśmy ulicami Łaznowa śpiewając wyuczoną piosenkę. Po powrocie do przedszkola czekał na nas wodzirej, który poprowadził zabawę w bajkowej atmosferze. Każdy przedszkolak miał możliwość zrobić sobie zdjęcie w bajkowym stroju.

Zdjęcia pod linkiem:https://photos.app.goo.gl/2fUEd8MrpnwdgusG9

 


Ostatnia aktualizacja: 2020-06-23